Solnhofen – raport 2012 – vol.2

ENGLISH VERSION – clik! ;-)

Natura lekko przesadziła z jakością okazów pochodzących z Solnhofen.  Są na świecie miejsca gdzie można znaleźć piękne skamieniałe ryby (nawet w Polsce) i kości pterozaurów (np. w Brazylii) – ale obecność jednego i drugiego na jednej płycie wapienia to już przesada. Niemal ociera się o landszaft.

Więcej o powyższym okazie np. TUTAJ.

Co ciekawe skamieniałości znajduje się w rejonie tak zupełnie „przy okazji” eksploatacji wapieni. Łupiące się na cienkie płyty, pokryte często czarnymi dendrytami wyjeżdżają stąd na cały świat.

Przy okazji eksploatacji dość często trafiają się skamieniałości. Słońce zachodziło, teren prywatny, zakaz wstępu, psy szczekają, zimno się robi a Jarka nie mogłem oderwać od hałdy bo ten znalazł amonita i aptychy…

Rozczulający był dla mnie obrazek ze strychu jednego dziadziusia, który na co dzień docina wapienie do zadanego formatu…  Chciałbym, żeby u mnie poniewierała się taka ryba ;-)

… albo przynajmniej taki ogon.

Ten wpis został opublikowany w kategorii podróże z geologią, skamieniałości i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>