Hackel – ryby biorą…

9 stycznia 2008

Raz jeszcze jedziemy do Hackel. Gdy podjeżdżamy pod dom państwa Noukra (których poznaliśmy dzień wcześniej) czeka już na nas ich syn i zabytkowy peugeot. Przesiadamy się i jedziemy w góry polną drogą. Kilka minut jazdy i ruszamy dalej pieszo ścieżką wzdłuż strumienia. Po kilkuset metrach natrafiamy na pierwsze odsłonięcia białych skał kredowych. Widać, że w tych okolicach poddawane są intensywnej eksploatacji. W rumoszu skalnym mocno kontrastują z białym kamieniem brązowe szkielety skamieniałych ryb. Robimy zdjęcia i bierzemy się za rozkuwanie skał. Jarkowi dopisuje szczęście i znajduje ładnego „śledzia” sprzed 100 milionów lat.

Po powrocie do domu gospodarzy czeka nas niespodzianka – mamy możliwość obejrzenia nieopisanego dotychczas gatunku skamieniałej ryby. Trzeba było się zastanowić czy bezpiecznie jest brać do ręki cienką kamienną płytkę wycenioną na 200 tys. dolarów. Sesja zdjęciowa trwa – Jarek pozuje do zdjęć z rekinami…

Na koniec dnia wizyta w Hackel Muzeum gdzie oglądamy rewelacyjne skamieniałości, szkoda tylko, że sposób ekspozycji jest nienajlepszy – okaz opiera się o okaz – jest ich zbyt dużo, żeby się skoncentrować na oglądaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Liban/Syria 2008 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>