XVIII Lwóweckie Lato Agatowe – foto relacja

Mój Blogu – przepraszam, że tak dawno do Ciebie nie zaglądałem. Byłem tak zarobiony, że zapomniałem hasła od ostatnich odwiedzin i już myślałem, że się nie zaloguję.  Ostatnio udało mi się trochę zwolnić tempo i odwiedziliśmy z naszymi kamieniami Lwówek. Jak co roku miło tam wpaść spotkać znajomych z branży, fantastycznych organizatorów i obejrzeć kamienie z wielu miejsc świata.

Na rynku Lwówka i w bocznych ulicach na 3 dni stawiane są drewniane stragany i namioty, w których można kupić wszystko co typowe dla festynów i na tym może nie warto się skupiać. Ważne jest, że od paru lat wydzielona została przez Organizatorów strefa dla poszukiwaczy skarbów Ziemi. W odróżnieniu od innych giełd minerałów i wyrobów jubilerskich we Lwówku można zobaczyć wystawców, którzy rzadko pojawiają się na innych imprezach, lub Lwówek jest jedynym miejscem gdzie można ich spotkać. Mam nadzieję, że taki kierunek uda się utrzymać i wystawców takich będzie przybywać.

Widać, że na giełdach dominują starsi wystawcy. Z terenu Polski większość okazów mogłaby mieć naklejkę „historyczna lokalizacja” bo odnosi się wrażenie, że nikt praktycznie nie pozyskuje nowych okazów. Na rynku minerałów sytuację ratują okazy z kopalni w Lubinie, septarie z Częstochowy i Nowego Kościoła i agaty.

W tym roku wystawa tematyczna w Ratuszu była mi szczególnie bliska bo można było zobaczyć na niej „Minerały Maroka”. Miło widzieć, że z każdą edycją imprezy coraz więcej osób wchodzi do budynku, żeby obejrzeć kamienie.

Nowy burmistrz Lwówka zadeklarował, że odbędzie się XIX edycja. A więc do zobaczenia na kolejnym Lwóweckim Lecie Agatowym.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>