weekend z archeologią

W ostatnią wrześniową sobotę powiało chłodem. Patrzyliśmy w niebo i zastanawialiśmy się czy dobrze robimy, że jedziemy bo co jakiś czas z nieba mżyło. W planie był tylko spacer na Święty Krzyż, ale trafiliśmy w Nowej Słupi do Centrum Kulturowo – Archeologicznego.

Swojego czasu robiło się imprezy plenerowe i wiem co to znaczy gdy pogoda nie dopisuje. Pracownikom Centrum pewnie tego dnia marzły dłonie i nosy. Najlepszą fuchę chyba ma tam kowal bo może grzać się przy swojej kotlince i ma fizyczną pracę. (Poza tym nie wierzę, żeby taki rzemieślnik nie chował w chacie butelczyny ;-)

Nie wiem jak wygląda zwiedzanie Centrum na tygodniu – w to chłodne sobotnie popołudnie przyjęto nas bardzo fajnie może dlatego też, że nie było zbyt wielu zwiedzających. Dzieci mogły zobaczyć i proces wytwarzania miseczki z gliny i odwiedziły zielarkę, obejrzały pracę kowala, pograły w gry planszowe i ogrzały ręce przy dymarce.

Super sprawą jest to, że warsztaty i pokazy prowadzą ludzie z Nowej Słupi i okolic. Trzymajmy kciuki za to, żeby obiekt się rozwijał i tętnił życiem nie tylko w czasie inscenizacji Dymarek.

Dzieciakom na tyle się podobało, że w niedzielę utrzymaliśmy klimat rodzinnej wycieczki o odwiedziliśmy Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej – ale o tym w kolejnym wpisie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>