Islamiści niszczą Timbuktu

Islamiści niszczą Timbuktu – wiadomość podały światowe media. Niestety tak piszą historię fanatycy – komuniści niszczyli cerkwie, Talibowie wysadzili posągi Buddy w Afganistanie, islamiści (?Tuaredzy) z końcem czerwca użyli koparek do niszczenia kilkusetletnich grobów świętych.

W zeszłym roku nie dojechaliśmy do Timbuktu, nie starczyło odwagi, samozaparcia i siły. W świetle ostatnio nagłośnionych wydarzeń robi się strasznie żal, że wtedy się nie udało, bo pewnie okazji już nie będzie. Siadłem do zdjęć, zmontowałem kilka panoram z wyjazdu, zacząłem zgrywać filmiki z kamery – może wkrótce pokażę jakieś ujęcia z wyjazdu.

Media donoszą, że to co się dzieje w Timbuktu nie podoba się miejscowej ludności, ale przecież nikt nie stanie w obronie dziedzictwa narodowego (światowego) z kamieniem i kijem przeciwko tuareskim karabinom. Obiekty sakralne w Mali często powstają i są poddawane renowacji w „czynie społecznym” – byliśmy świadkami takiej akcji w Kraju Dogonów.

Jaka część Mali znalazła się już pod kontrolą Tuaregów można znaleźć np. w tym materiale filmowym. Wyprawa do Sahelu staje się wyzwaniem tylko dla twardzieli i korespondentów wojennych.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć obiektów sakralnych z Mali. Dodałem też jeszcze jedno zdjęcie, na którym jestem bez skarpet do sandałów. Wyjątkowo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii kierunek Mali i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>