Piekło pod Niekłaniem

Ależ byłem zaskoczony przyjeżdżając w niedzielę do Niekłania – cały parking pod lasem był zastawiony samochodami. Co prawda niektórzy przyjechali zatankować butelki wodą z pobliskiego źródła, ale na szlaku w lesie roiło się od spacerowiczów.

Jakoś sceptycznie jestem nastawiony do przyrodniczych ścieżek edukacyjnych robionych gdzieś po lasach a tu byłem mile zaskoczony. Plansze ładnie wydrukowane z niezłymi zdjęciami – „z głową” zrobione. Przy tablicy dotyczącej bartnictwa na drzewie widać np. założoną barć.

Piekło pod Niekłaniem to grupa skałek piaskowcowych dolnej jury. Spękane, podrążone przez wodę i wiatr wyglądają całkiem atrakcyjnie. Dzieciaki mogą się chować po małych jaskiniach. Dobre miejsce na rodzinny spacer – polecamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii HDR, podróże z geologią i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Piekło pod Niekłaniem

 1. Marek M z Radomia. pisze:

  Wspaniałe miejsce ale w ogóle nie reklamowane w żadnych przewodnikach czy książkach turystycznych. Nawet w pobliskim Radomiu (50 km) mało kto wie o tym miejscu podobnym do Rezerwatu Prządki na Pogórzu Dynowskim koło Krosna. Może dlatego ,że nie ma o tym miejscu legendy jak o Prządkach co ich Pan Bóg przemienił za przędzenie w niedzielę. Może i tu trzeba wymyślić-stworzyć jakąś historię legendę? Temat dla miejscowych radnych aby rozpropagowali to miejsce w odpowiednie źródła jak przewodniki turystyczne. Lub po prostu trzy trasie S 7 popularnej siódemki z Warszawy na Kraków postawić bilbord lub inne znaki w pobliżu Szydłowca ,że 20 km stąd takie miejsce jest. CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE SAMI NIE WIECIE CO POSIADACIE. Zauroczeni miejscem Ania i Marek z Radomia.

  • piknik pisze:

   Panie Marku. Zdjęcia które tam robiliśmy pokazane są w Centrum Edukacji Geologicznej na Wietrzni – myślę, że to dobra reklama. A gdy byłem tam z rodziną w sierpniowy weekend to byłem zaskoczony ilością spacerowiczów :-)
   pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>