Skorocice

Dzisiaj wybraliśmy się do Skorocic. Dojechalibyśmy wcześniej ale Waldek trzymał nawigację „do góry nogami” i troszkę nadłożyliśmy drogi. Przyjazdu na miejsce nie będę mile wspominał – chyba nigdy w życiu się tak nie wywróciłem jak dzisiaj. Koledzy wydarzenie wpisali w notatniki i pewnie w poniedziałek pół firmy będzie o tym mówić ;-)

Okazało się, że zima to wymarzony czas na zwiedzanie tamtejszych jaskiń. Płynące nimi strumienie pozamarzały i miejscami można było wędrować po lodzie. W przyszłym tygodniu pewnie doposażymy się w gumiaki i jeszcze raz pojedziemy zajrzeć w kilka dziur. Może wtedy nie zapomnimy o latarkach…

Jaskinie w rejonie Skorocic rozwinięte są w gipsach. W wielu miejscach widoczne są krystaliczne formy o miodowym zabarwieniu. O genezie jaskiń więcej napiszę w przyszłym tygodniu, dzisiaj wrzucę trochę zdjęć bo chłopaki się upominają ;-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii podróże z geologią i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>