serwis blacharsko-lakierniczy w Mauretanii

Przez Mauretanię – kierunek Mali część III

Z czym Ci się kojarzy warsztat samochodowy? Z kanałem? Z podnośnikiem? Z profesjonalnym zestawem narzędzi? W Mauretanii wystrój „wnętrza” polecanego warsztatu może jednak zaskoczyć. Choćby dlatego, że nie ma tego „wnętrza”. Części remontowanych silników leżą w piasku. Obsługa cieszy się jak dzieci, kiedy w prezencie dostają młotek.  Tak – trafiliśmy do jednego z prężniej działających warsztatów o profilu blacharsko-lakierniczo-mechanicznym w Kifie.

Z czym Ci się kojarzy warsztat blacharsko-lakierniczy? Z kolejką? Długim czasem oczekiwania? Ha! W Mauretanii zajmą się Tobą od ręki. Możesz zaczekać pod daszkiem z kartonu i folii, obsługa rozpali węgiel drzewny i przygotuje herbatę. W ciągu pierwszej godziny będą się z Tobą oswajać, a w drugiej godzinie, przy użyciu swoich telefonów wyślą rodzinie zdjęcia bladej twarzy, która do nich trafiła.

W panującym upale ciężko wysiedzieć pod daszkiem, więc wybraliśmy się na miejscowy targ. Nie odważyłem się tam wyjąć aparatu. Nogi w sandałach grzęzły w szarym kurzu. W śmieciach pochodzenia roślinnego można było bez problemu wypatrzeć elementy zwierzęce – np. wielbłądzie ogony ucięte u nasady. Lodówki w sklepach co jakiś czas są włączane do prądu (agregatu) ale na stoisku mięsnym nie słyszano o chłodziarce. Obdarte ze skóry owce? wiszą ukrzyżowane na deskach. W czasie przejazdu przez Mauretanię unikałem mięsnych potraw…

Po chwili żałowałem, że aparat podróżował zamknięty w torbie na ramieniu. Kiedy wyjąłem go na peryferiach miasta ludzie zbiegali się przed obiektyw. Powtarzałem grupowe ujęcia bo np. właśnie przejeżdżała dwukółka z osiołkiem, której właściciel zapragnął znaleźć się w kadrze.

Wieczorem nocujemy na campingu i zacieramy ręce na myśl o czekającym nas wjeździe do Mali.

Ten wpis został opublikowany w kategorii kierunek Mali i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „serwis blacharsko-lakierniczy w Mauretanii

 1. Fantastyczna wyprawa! Gratuluję!

 2. Qropatwa pisze:

  Widzę po tej niebieskiej reklamie,że to ASO Mercedesa;) Fajna relacja.

 3. Kolorysta pisze:

  Najbardziej to bym chciał zobaczyć jednak proces lakierowania :D .
  Ekipa jak się patrzy !!

  Piękne zdjęcia , gratuluje !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>