2 urodziny bloga ;-)

I zleciał kolejny rok. 2 urodziny bloga ;-)

Przejrzałem zdjęcia z mijającego roku i wybrałem kilkanaście – sporo się działo.

Na początku roku fotografowałem jaskinie na Ponidziu. Korzystając z ostrej zimy poruszaliśmy się wzdłuż zamarzniętych potoków. Z jednego wyjazdu pamiętam jak fiknąłem na lodzie po wyjściu z samochodu a wszystko działo się tak szybko, że towarzyszący mi koledzy byli zaskoczeni moim nagłym, tajemniczym „zniknięciem”. Z drugiego wyjazdu pamiętam jak spuściłem się po zboczu ze sprzętem, rozstawiłem go w jaskini i czekałem, aż rozciągniętym kablem popłynie prąd. Po 30 minutach zdecydowałem się wyjść na powierzchnię gdzie spocony Andrzej z Michałem walczyli z agregatem szarpiąc za linkę od rozruchu. Poszło sprawniej po wciśnięciu przycisku „ON”.

Zimą udało się polecieć do Maroka. A potem jeszcze raz. Maroko wciąga i za każdym razem zaskakuje czymś nowym. Wreszcie się zmobilizowałem i chodzę na lekcje francuskiego. I planuję wyjazd na marzec.

A zaraz po Maroku zabraliśmy się za film o Miedziance i tradycjach górniczych regionu. Dostałem też zgodę na fotografowanie nietoperzy.

Zaraz po zdjęciach i kręceniu filmu kolejna „robótka” po kolana w wodzie – rajd Bałtowskie Bezdroża.

Jakoś mile wspominam także tegoroczną edycję Pikniku w Bałtowie. Koncert tradycyjnie w deszczu, ale Żółwiowi to nie przeszkadzało.

Powoli kończę swoją współpracę z JuraParkiem – ostatni zjazd rurą na placu zabaw w Krasiejowie…

Był czas wyjechać z domu i pojeździć w teren z rodziną i kolegami.

Ten rok był wyjątkowy – pełen wyzwań i zmian. Córka gryząc palce poszła do szkoły. Syn założył krawat na święta i jako jedyny z „bandy chłopaków” może się bawić z dziewczynami w przedszkolu. Jedno i drugie jeździ chętnie z tatą w teren a Szymon ma już w magazynie swoją szufladę z kamieniami.

Jaki będzie kolejny? Mam nadzieję, że mniej marokański ;-) Chciałbym na Islandię ale żona obstaje za remontem mieszkania. Życzyłbym sobie dużo rycia w ziemi i terenowej jazdy. Oby zdrowie było a wszystko się poukłada, czego życzę wszystkim czytającym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „2 urodziny bloga ;-)

 1. Maroko wciąga i to jak :)
  gdzie dokładnie robione są te zdjęcia, jeśli to nie tajemnica?

  • piknik pisze:

   Żadna tajemnica – po najechaniu myszką na zdjęcie zwykle pojawia się lokalizacja ;-) Z drugiej strony kiedy publikujecie na swojej stronie zdjęcia z tego bloga to miło byłoby gdybyście wcześniej poinformowali bo poczułem się zaskoczony…

   • Na naszej stronie morocco.pl widział Pan swoje zdjęcie? To chyba nieporozumienie, nie wykorzystywaliśmy zdjęć z tego bloga.

    • piknik pisze:

     Proszę zerknąć do galerii, są tam nadal. Może zostały tam skopiowane nie z bloga, ale z innych miejsc w sieci. Zdjęcie nr 4,5 i 6 w galerii na Państwa stronie są mojego autorstwa. Niech sobie tam będą, ale miło by wiedzieć, że je Państwo wykorzystali. Pozdrawiam

 2. ach, wiem, chodzi o zdjęcia z sxc
  w tym serwisie nie było zastrzeżenia o informowaniu autora, więc przepraszamy
  chętnie umieścimy inne Pana zdjęcia, proszę przesłać na email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>